Nejmladší člen ODS

Řady občanských demokratů na Prostějovsku dnes v podvečer rozšířil nejmladší člen ODS v České republice. Stal se jím Michael Korec, narozený 23. února 2003, tedy právě na své 18. narozeniny se rozhodl vstoupit do Občanské demokratické strany a místní sdružení v Doloplazech, které jeho zájmu rádo vyšlo vstříc a i přes aktuální velmi přísná epidemiologická opatření uskutečnilo jednání místní rady, která je v rámci hierarchie strany jako jediná oprávněna přijímat nové členy.

V úterý 23. února 2021 od 18 hodin se prostřednictvím videokonference sešla pětice členů doloplazské místní rady, která Michaelovi vyšla ráda vstříc a mladého zájemce s radostí přijala.
 
,,Jsem velmi potěšena, když vidím, že se do Občanské demokratické strany vracejí nejen bývalí dlouholetí členové, ale také přicházejí noví zájemci o členství. A pokud se jedná o takto mladého uchazeče, o to více mne to těší. Naše místní sdružení je druhé nejpočetnější v rámci prostějovského okresu. Aktuálně máme více jak čtyři desítky členů a noví stále přicházejí. Je to odraz dobré práce, kterou, si myslím, s kolegy odvádíme. Snažíme se především navrátit do strany vnitrostranickou diskusi, a to se nám daří." dodala Dagmar Halašová, předsedkyně MS ODS Doloplazy.
 
,,O pravicovou konzervativní politiku jsem měl zájem od dětství, a proto jsem již před třemi lety vstoupil do Mladých konzervativců. Tehdy jsem hodně sympatizoval se Stranou svobodných občanů. Bohužel, z mého pohledu, Svobodní po odchodu Petra Macha ztratili správný směr, který měli před evropskými volbami v roce 2014. Jeden čas mne i velmi zajímaly názory Romana Jocha a jeho paleokonzervativní pohledy. Velká očekávání jsem měl i od Václava Klause juniora, se kterým jsem hodně sympatizoval v době, kdy byl ještě členem ODS. Sledoval jsem bedlivě i jeho kroky v novém hnutí Trikolóra, od kterého jsem měl celou řadu očekávání. Přiznám se, že rok zpátky bych uvažoval i o vstupu do tohoto hnutí. Ovšem postupem času se jejich program začal čím dál více vzdalovat od tradičního konzervativního pravicového smýšlení. ODS byla tedy jasná volba. Dlouho jsem se rozhodoval, do kterého místního sdružení vstoupit. Jsem z Olomouce, zdálo by se, že přirozenou cestou by byl vstup právě zde. Určitě nevylučuji, že v budoucnu nebudu uvažovat o přestupu do olomouckého sdružení, podle mne je pro každého angažovaného člověka branou do politiky právě komunální úroveň. A pokud bych se chtěl ucházet o místo na kandidátní listině v Olomouci, bylo by nezbytné přestoupit. Ovšem v současnosti ani v nejbližších letech nechci nikam kandidovat, chci dokončit především své vzdělání. Více než místní příslušnost jsou podle mého názoru důležitější mezilidské vztahy a kolektiv, který nás obklopuje. V místním sdružení v Doloplazech mám celou řadu kamarádů, a především, sdružení pod vedením Dáši má ten správný ,,drajv", který před lety ztratili Svobodní." uvedl po svém přijetí Michael Korec, jeden z nejmladších členů ODS v České republice.